Propolisová tinktúra

Cena: 250.00 Kč Původní cena:

Skladem 4 ks

Při nákupu nad 1,000.00 Kč doprava zdarma.

50ml

 

Propolis je přírodní látka vytvořená včelami z pryskyřice, vosku a včelích enzymů, v níž se dá najít až 34 léčivých složek. Propolis obsahuje 50-60% pryskyřic, 10-12% éterických olejů a asi 5% pylu. Tyto látky mají na lidský organismus velmi příznivé účinky. Široké spektrum uhlovodíků, terpenoidů, mastných kyselin, vitaminů a ostatních organických látek zastupuje bohaté společenství, které se jinde v přírodě nevyskytuje.

Naše tinktura je podpůrný prostředek na dezinfekci ústní dutiny a kůže, při nachlazení a virových onemocněních horních cest dýchacích, k potlačení infekcí a zánětů v dutině ústní a nosohltanu, k tlumení bolestí zubů a masáže dásní při paradentóze a při hojení nerozsiahlych popálenin. Je vhodná při plísňových a ekzémových onemocněních pokožky.

Propolisovou tinkturu vyrábíme podle tradiční recetúry, tedy louhování surového propolisu z našich včelstev v lékařském lihu. Jde o čistý včelí produkt, který neobsahuje žádné jiné rozpouštědla, či chemické příměsi. 

UPOZORNĚNÍ: Propolis může vyvolat alergickou reakci. Pokud se vyskytne svědění nebo otok úst nebo hrdla přestaňte používat a konzultujte se svým lékařem. Alergii na propopolis zjistíte natřením zápěstí na dlani. Pokud do 24 hodin kůže nezčervená, můžete propolis používat.

NÁŠ TIP: V naší rodině propolisovou tinkturu již dlouhá léta používáme ke kloktání jako účinný prostředek proti zánětům v krku, na dezinfekci povrchových poranění a nakapala do vody pijeme na posílení imunity. Osvědčila se nám i při drobných rankách našeho pejska, ty se po pravidelném natírání tinktury krásně zahojí.